Amerika eğitim fiyatları ve Yaşam giderleri

2099
Amerika eğitim fiyatları ve Yaşam giderleri
Yurtdışı eğitim danışmanlığı

Amerika’da Eğitim Ücretleri Ne kadardır?

Amerika eğitim fiyatları kurumlara göre değişiklik göstermektedir. Yıllık 12000 ila 30000 USD arasında üniversite eğitimi mümkündür. Bu fark, kamu kurumlarının özelden daha ucuz olduğu eğitim kurumlarıyla ilgilidir.

Harcamaları azaltmak için kullanılmış kitaplar satın alabileceğiniz kitap, kağıt, defter, kalem gibi öğrenci hizmetleri ve etkinlikleri ve çalışma ihtiyaçları gibi diğer bazı harcamalara ek olarak. Maliyetler yıllık 700 ila 2000 $ arasındadır.

Amerika eğitim fiyatları

Amerika’da yaşam ve konaklama maliyetleri

Amerika eğitim fiyatları diğer ülkelere kıyaslandığında daha avantajlı sayılır. Özelikle çalışma izni elde eden öğrenciler için kesinlikle bu ücretlerin hiç de yüksek olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamanın maliyeti, Amerika Birleşik Devletleri’nin hangi bölgesinde yaşadığınıza ve kentsel, kırsal veya banliyö bölgesinde yaşayıp yaşamadığınıza bağlı olarak değişecektir. Giderler aylık 900 ila 1300 ABD Doları arasındadır, bu fark, yurtlar ve özel daireler arasındaki farklı daire oranlarına ve öğrenci seçimlerine bağlıdır. Başlangıçta elektrik, mobilya, internet, gaz ve su gibi diğer giderleri de göz önünde bulundurun. Genel olarak bazı öğrenciler masrafları azaltmak için paylaşımlı yurtları tercih etmektedir.

Doktora gitmek gibi bir öğrencinin ABD’de kalırken ihtiyaç duyabileceği herhangi bir tıbbi masrafı karşılamak için bir sağlık sigortası satın alması önerilir. Sağlık sigortası giderleri yılda 600 ila 1200 ABD Doları arasındadır.

Kıyafet seçimi, telefon vb. Gibi farklı kişilere göre farklılık gösteren seyahat ve kişisel harcamaları dikkate almalısınız.

Amerika Dil Okulu Fiyatları

Amerika’da dil okullarının ücretleri eyalet ve şehirlere, dil okullarına göre değişmekle birlikte 4 haftalık ortalama 550 USD den başlamaktadır
Amerika’da 3 aylık dil eğitimi ücretleri ortalama en az 1800 USD civarındadır.
Amerika dil okulu vizesi için öncelikle dil okulu kaydınızı Edu Vizyon yurtdışı eğitim aracılığı yaptırdıktan sonra Amerika vize başvuru formlarınız ücretsiz olarak tarafımızdan doldurularak en kısa sürede vize görüşmeniz yaptırılacaktır.
Amerika vize görüşme ücreti 160 USD’dir.
ABD için SEVIS ücreti 350 USD ‘dır. Öğrenciler adına bu ücret www.fmjfee.com adresinden online olarak ödenir.
Amerika öğrenci viesinin ismi F-1 olup , belirli şartları sağlayan bireyler bu vizeyi alabilirler. Vize şartlarını ABD konsoloslukları belirlemektedir. Ve mülakat sonucunda bu vizeyi alabilirsiniz.
Amerika dil okulu vizesi için hazırlanması gereken belgelerin listesi için bizi arayabilirsiniz. 0 212 543 58 06
Amerikan Konsolosluğu İstanbul ve Ankara için bize görüşmelerine tekrar 15 Haziran 2021 itibari ile başladı.
Malta Bedava Uçak bileti
Whatsapp Görüşmesi
1 Okunmamış Mesajınız Var !
Edu Vizyon 0 535 712 07 90
Hoş geldiniz!
Canlı, gerçek bir danışmanı ile hiç bir yükümlülük altına girmeden yurtdışı eğitim fiyatları hakkında görüşebilirsiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?